24 November 2020, Tuesday
"Taraflı ve Bağımlı Haber Sitesi"


Vali Ekinci, COVİD-19 Tedbirlerini Sahada İnceledi

Valimiz Kadir Ekinci, korona virüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi kapsamında “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla yaşamın tüm alanlarını kapsayacak…

By admin , in Gündem , at 26 Ekim 2020 Etiketler: ,

Valimiz Kadir Ekinci, korona virüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi kapsamında “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosuyla yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde il genelinde devam eden denetimlere katıldı.

Hastane Caddesinde işyerlerini ve işletmeleri ziyaret ederek alınan tedbirlerin sahadaki uygulamalarını yerinde denetleyen Vali Ekinci, maske, sosyal mesafe, hijyen ve alınan diğer tedbirlere vatandaşlarımızın hassasiyet gösterdiklerini belirtti.

Denetimler sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada Vali Ekinci, “Esnafımızı ziyaret ediyoruz. Özellikle kalabalık mekânları, taksicileri, dolmuşlarımızı, otobüslerimizi ve otobüste seyahat eden kardeşlerimizi denetleyerek Covid-19 ile ilgili mücadelenin farkındalığını arttırmak üzere gayretimiz devam ediyor. Bu çerçevede vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına özellikle hassasiyet göstermeleri bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Zaten bu tedbirlerin Bingöl’ümüzde verileri yansıdığını da görüyoruz. Şükürler olsun son 1 haftadır, vaka artış hızımızda bir azalış var. Bu bizleri sevindiriyor. İnşallah bu mücadele bu şekilde devam edecektir. Esnafımız müşterilerini uyarma konusunda çok daha bilinçli hareket ediyor.

Unutmayalım ki toplumda birlikte yaşıyoruz. Her bir ferdin toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerekiyor. Toplumda hasta, yaşlı, engelli, zayıf vatandaşlarımız var. Özellikle onları koruma bilinci içinde olmalıyız. Hamdolsun hastanelerimizde sağlık çalışanlarımız canla başla çalışıyor, insanımızın sağlığı için koşturuyorlar. Kurallara uyarak onlara da destek olmamız lazım. İl genelinde tedbir ve kurallara riayet konusunda gösterilen hassasiyetten ötürü tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Ancak nihai başarı için daha fazla gayret göstermemiz, ele vererek çalışmamız gerekiyor.” dedi.

Denetimlerde Valimiz Kadir Ekinci’ye Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Albay Abdurrahman Başbuğ, Ticaret İl Müdürü Abdulvahab Tanık, TSO Başkanı Mahmut Ayas ve ilgili kurum temsilcileri eşlik ettiler.

YORUMLAR


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir