24 November 2020, Tuesday
"Taraflı ve Bağımlı Haber Sitesi"


Vali Ekinci’ye ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ Ziyareti

Valimiz Kadir Ekinci, ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ münasebetiyle Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku ve beraberindeki köy ve mahalle muhtarlarını…

By admin , in Gündem , at 26 Ekim 2020 Etiketler:

Valimiz Kadir Ekinci, ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ münasebetiyle Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku ve beraberindeki köy ve mahalle muhtarlarını makamında kabul etti.

Muhtarlarımızla bir süre sohbet eden Vali Ekinci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Muhtarlarımız, devletimiz ile vatandaşlarımız arasında köprü görevi gören, vatandaşın devlete açılan en yakın kapısıdır.

Muhtarlık kurumu toplumsal hayatımızın ve kültürel ilişkilerimizin vazgeçilmez değerlerindendir. Dünden bugüne hayırla ve iyilikle anılan bu kurumun yarınlarımızda da önemli işlevleri olacağından şüphemiz yoktur.

İl merkezi ve ilçelerimizdeki mahalleler ile köylerimizde muhtar kardeşlerimiz insanı ve hizmeti merkeze alan güzel işler yapıyorlar. Büyük bir özveri ve gayret ile görevlerini ifa eden tüm muhtarlarımıza bu güzel hizmetleri için ayrı ayrı teşekkür ediyor, günlerini kutluyorum” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku ise Vali Ekinci ile büyük bir uyum içerisinde çalıştıklarını, mahalle ve köylerin sorunları ile vatandaşların taleplerini rahatlıkla ilgili birimlere aktarma imkanı bulduklarını ifade ederek muhtarlara sunduğu imkanlar ve yaptığı desteklerden dolayı Vali Ekinci’ye teşekkür etti.

YORUMLAR


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir